Novice

Brigita Strelec za las ob finale – BRONASTA MEDALJA

24 maj, 2018
Brigita Strelec za las ob finale – BRONASTA MEDALJA

V drugem krogu tekmovanja posamezno nastopa še sedem slovenskih predstavnikov. Program slovenskih nastopov :

1. krog

Strelec – Totuskova (Cze)  624:599  4:0
Bizjak – Wiedenhofer (Ita)  538:544 2:2
Lepej – Vsetecka (Aut)  605:631 1:3
Sajko – Djukič (Srb)  604:606 2:2
Velišček – Ernješi (Srb)  642:638 1:3
Bašek – Vaverkova (Cze)  570:602 1:3
Forštnarič – Kicker (Ger) 646:585  3:1

Osmina finala

Strelec – Bosak (Cro)  652:622  3:1
Forštnarič – Maričič (Cro) 574:660  0:4

Četrtfinale

Strelec : Anđelković (Srb) 589:580  2:2

Polfinale – sobota

Strelec – Beisser (Ger)  610:612  2:2

Finali pari

Zavarko (Srb) : Weiss (Ger)
Mehezs (Mad) : Beisser (Ger)

Podrobne rezultate vseh nastopov najdete na spletnih straneh WNBA NBC.

Nadaljevanje tekmovanj v disciplinah Sprint in Tandem Mix

23 maj, 2018
Nadaljevanje tekmovanj v disciplinah Sprint in Tandem Mix

Današnji dan je namenjen tekmovanjem v disciplinah Sprint in Tandem Mix. Najprej odigrajo prvi krog discipline Sprint v ženski in moški konkurenci, nato pa sledi Tandem Mix do zaključka tekmovanja. V popoldanskem in večernem programu pa bodo še tekmovanja v Sprintu.

Slovenski nastopi :
Sajko : Nemes (Hun)  102:96; 102:103 1:1 (18:21)
Strelec : Kastner (Ger) 112:94; 108:99  2:0
Lepej : Blaas (Ita) 111:93; 111:119 1:1 (18:19)
Bajželj : Hoffmann (Ger) 101:108; 107:107(7:9)  0:2
Velišček : Zapletan (Hun) 103:119; 115:116  0:2

Strelec : Beisser (Ger) 91:100; 95:114  0:2

Sajko – Bajželj :  Tomkova-Kozak (Svk) 151:147; 133:136  1:1 (12:10)
Bašek – Lepej : Lacatresu – Cercel (Rom) 143:144; 168:149  1:1 (16:11)

Sajko – Bajželj :  Jambrovič – Marinovič (Cro) 149:150; 140:165  0:2
Bašek – Lepej : Mihailcioiu – Duka (Rom) 166:140; 140:154 1:1 (22:23)

Pet žensk in dva moška v nadaljevanje posamezno, ter obe Tandem mix dvojici

20 maj, 2018
Pet žensk in dva moška v nadaljevanje posamezno, ter obe Tandem mix dvojici

Po prvem nastopu, kjer igrajo na rezultat, se v nadaljne tekmovanje uvrsti najboljših 32 posameznikov in posameznic. V drugem krogu bodo igrali na dvoboje 1-32; 2-31 i.t.d.

 

Po končanem 1.krogu posamezno ob 18 uri še sledi prvi krog discipline Tandem Mix.

Slovenski nastopi si bodo sledili :
ponedeljek
Irena Mejač – 543
Matej Lepej – 679
Eva Sajko – 597
Davor Sobočan – 599
Petra Bašek – 602

torek
Franci Velišček – 621
Patricija Bizjak – 605
Grega Bajželj – 590
Brigitte Strelec – 602
Anja Forštnarič – 594

(ure so napisane po romunskem času)

TANDEM MIX :

Sajko-Bajželj : Kucharova-Vadovič (Svk) 157:136; 146:134  2:0
Bašek-Lepej : Barać-Tepša (Srb) 162:139; 143:159  1:1 (28:27)

Anja Forštnarič – SVETOVNA PRVAKINJA

20 maj, 2018
Anja Forštnarič – SVETOVNA PRVAKINJA

Zadnji dan tekmovanj na Svetovnem prvenstvu je namenjen še finalu posameznikov, kamor so se uvrstili najboljših 24 iz ekipnega dela. Zadnji nastop in rezultat iz ekipnega dela se šteje tudi za kombinacijo.

Nastopi slovenskih predstavnikov :

Nika Blagovič – 597
Anja Forštnarič – 612 – SVETOVNA PRVAKINJA
Patricija Bizjak – 579

Žiga Požar – 629
Timi Jurančič – 607
Nik Predovnik – 580
Danijel Lavrič -601

Podrobne rezultate najdete na uradni strani WNBA-NBC.

Timi in Anja do srebrne; Anže do bronaste medalje

19 maj, 2018
Timi in Anja do srebrne;  Anže do bronaste medalje

Predzadnji dan tekmovanj na Svetovnem prvenstvu je namenjen tekmovanjem v disciplinah Sprint in Tandem Mix.

Tanden MIX
Bizjak-Lavrič : Pavelkova-Kotal (Cze) 134:145; 145:125 1:1 (26:28)
Forštnarič-Jurančič : Toth-Farkas (Hun) 149:152; 171:157 1:1 (12:10)
Forštnarič-Jurančič : Sidlo-Michalak (Pol) 148:126; 133:123  2:0

POLFINALE
Forštnarič-Jurančič : Runggatscher-Egger (Ita) 158:133; 139:132  2:0

FINALE
Forštnarič-Jurančič : Lukač-Kličarič (Srb) 174:147: 148:161 (27:32)

 

Sprint
Bašek : Bosak (Cro) 79:108; 84:87  0:2
Schatz : Topicova (Cze) 96:103; 114:114(9:8) 1:1  (18:17)
Mržljak : Wüschner (Aut) 113:71; 105:96  2:0

Schatz : Steiner (Aut) 88:99; 87:98  0:2
Mržljak : Jankovicova (Svk) 102:89; 95:94  2:0

Mržljak : Steiner (Aut) 100:97; 96:89  1:1  (22:25)

 

Jančar : Temistokle (Aut) 90:110; 107:129  0:2
Bajželj : Barth (Ger) 114:104; 101:122  23:22
Bajželj : Buzov (Cro) 91:77; 84:94  1:1 (19:15)
Bajželj : Zavarko (Srb) 10:93; 100:90  2:0

POLFINALE

Bajželj : Vojnović (Srb) 107:109; 72:85  0:2

Tina in Tia – SVETOVNE PRVAKINJE

17 maj, 2018
Tina in Tia – SVETOVNE PRVAKINJE

Tandem dvojice  – ženske

Schatz-Mržljak : Cikoš-Lukač (Srb)  152:133; 143:152 1:1  (13:10)
Forštnarič-Bizjak : Sereš-Gal (Rom) 125:123; 143:133  2:0
Blagovič-Miklavec : Kozak-Steiner (Aut) 141:148; 143:164  0:2

Schatz-Mržljak : Rubggatscer-Rabanser (Ita)  148:115; 146:128  2:0
Forštnarič-Bizjak : Bosak-Pavlic (Cro)  148:156; 152:159  0:2

Schatz-Mržljak : Zolnai-Obrenić (Srb) 140:127; 161:148  2:0

 

POLFINALE :

Schatz-Mržljak : Juričič-Neralič (Cro)  151:128; 150:145  2:0

FINALE

Schatz-Mržljak : Kozak-Steiner (Aut)  132:129; 126:116

 

Tandem dvojice – moški

Požar-Predovnik : Tutnjevič-Požega (Cro) 163:141; 139:158 1:1 (8:12)
Kragelj-Bajželj : Kujundžič-Šukalo (BiH)  153:129; 152:139 2:0

Kragelj-Bajželj : Kempf-Worgague (Fra) 147:151; 143:133  1:1  (12:13)

MLADINCI EKIPNO – Po težavah v zadnji seriji vseeno uspeli do SREBRNE MEDALJE

17 maj, 2018
MLADINCI EKIPNO – Po težavah v zadnji seriji vseeno uspeli do SREBRNE MEDALJE

Nastopi slovenskih predstavnikov:

Žiga Požar – 630
Danijel Lavrič – 631
Nik Predovnik – 638
Gašper Kragelj – 583
Timi Jurančič  – 615
Jakob Jančar – 267
Tomaž Ivančič – 259

Končni vrstni red ekipno – MOŠKI:

1. Srbija 3780
2. Slovenija 3623
3. Avstrija 3617
4. Nemčija 3561
5. Češka 3542
6. Bosna in Hercegovina 3491
7. Slovaška 3472
8. Poljska 3467
9. Italija 3464
10. Madžarska 3463
11. Hrvaška 3459
12. Francija 3328
13. Romunija 3264
14. Danska 3130

 

Veseli dejstvo, da so se v nedeljsko finale posameznikov uvrstili kar štirje tekmovalci:
Žiga Požar
Danijel Lavrič
Nik Predovnik
Timi Jurančič

Spored jutrišnjega dne

V petek je dan za tekmovanje dvojic. Slovenske dvojice v ženski konkurenci pričnejo s svojimi nastopi že ob 8 uri.

ob 8.00 Schatz-Mržljak : Cikoš-Lukač (Srb)
ob 9.10 Forštnarič-Bizjak : Sereš-Gal (Rom)
ob 9.45 Blagovič-Miklavec : Kozak-Steiner (Aut)

ŽENSKE EKIPNO – Nehvaležno 4. mesto

15 maj, 2018
ŽENSKE EKIPNO – Nehvaležno 4. mesto

ŽENSKE EKIPNO

Patricija Bizjak – 588
Maša Miklavec – 566
Anja Bašek – 539
Špela Kunčič – 539
Nika Blagovič – 598
Anja Forštnarič – 591

KONČNI VRSTNI RED EKIPNO ŽENSKE
1. Hrvaška 3553
2. Nemčija 3482
3. Srbija 3453
4. Slovenija 3421
5. Poljska 3386
6. Avstrija 3381
7. Madžarska 3378
8. Italija 3338
9. Češka 3290
10. Romunija 3251
11. Slovaška 3245
12. Francija 2158

V posamezno finale so se uvrstile :
Patricija Bizjak
Nika Blagovič
Anja Forštnarič

Jutri nastopajo moški ekipno. Vrstni red nastopov slovenske reprezentance :

ob 8.40 Žiga Požar
ob 11.00 Danijel Lavrič
ob 12.10  Nik Predovnik
ob 15.40 Gašper Kragelj
ob 16.50 Timi Jurančič
ob 19.10 Jakob Jančar

 

 

SVETOVNI POKAL U-18 – Še eno četrto in peto mesto

14 maj, 2018
SVETOVNI POKAL U-18 – Še eno četrto in peto mesto

 

VRSTNI RED KVALIFIKACIJ :

MOŠKI :

1.Godzik (Pol) 622
2.Požun (Slo) 614
3.Požeg (Cro) 597
4.Laposi (Rom) 585
5.Funk (Ger) 582
6.Nemet (Hun) 575
7.Temistokle (Aut) 573
8.Mecerod (Cze) 566
———————————–
9.Boškov (Srb) 561
10.Mag (Svk) 553
11.Fantani (Fra) 539
12.Höler (Ita) 504

ŽENSKE :
1.Obrenič (Srb) 602
2.Sabjan (Hun) 585
3.Jones (Ger) 571
4.Rovtar (Slo) 556
5.Seres (Rom) 548
6.Durackova (Svk) 544
7.Simon (Fra) 538
8.Sidlo (Pol) 536
———————————-
9.Sinkovič (Cro) 527
10.Futschek (Aut) 523
11.Plattek (Ita) 498
12.Horkova (Cze) 476

KONČNI VRSTNI RED DVOJICE :
1.Hrvaška 1174
2.Češka 1168
3.Srbija 1164
4.Slovenija 1163  (Rovtar 557, Požun 606)
5.Avstrija 1151
6.Nemčija 1148
7.Madžarska 1095
8.Romunija 1090
9.Poljska 1084
10.Francija 1079
11.Slovaška 1073
12.Italija 1056

 

KONČNI REZULTATI FINALA POSAMEZNO

MOŠKI :
1. Funk (Ger) 619
2. Požeg (Cro) 613
3. Temistokle (Aut) 603
4. Požun (Slo) 582
5. Mecerod (Cze) 575
6. Godzik (Pol) 574
7. Nemet (Hun) 536
8. Laposi (Rom) 522
ŽENSKE :
1. Obrenič (Srb) 585
2. Durackova (Svk) 584
3. Sidlo (Pol) 572
4. Jones (Ger) 566
5. Rovtar (Slo) 549
6. Sabjan (Hun) 535
7. Simon (Fra) 527
8. Seres (Rom) 511

 

Prvenstvo Cluj 2018 – Danes otvoritev

13 maj, 2018
Prvenstvo Cluj 2018 – Danes otvoritev

Danes bo v Cluju potekala otvoritev prvenstva, ki bo združeval tri tekmovanja. Pričel bo z najmlajšimi člani in zaključil s Svetovnim prvenstvom za posameznike v članski kategoriji.

13. – 15. maj 2018
Svetovni pokal U18

15. – 20. maj 2018
Svetovno prvenstvo U23

20. – 26. maj 2018
Svetovno prvenstvo za posameznike

Prenos prvenstva je želel preko spleta omogočiti že dobavitelj kegljišča Pauly, vendar je to organizator preprečil, ker bo imel glede na napisano svojo podporo za prenos slike v živo. Več na povezavi – LIVE STREAM