Novice

BARBARI FIDEL kombinacijsko zlato, Beisser in Kakuk prvaka posamezno

23 maj, 2014
BARBARI FIDEL kombinacijsko zlato, Beisser in Kakuk prvaka posamezno

POLFINALE

Ženske:
VAVERKOVÁ, Lucie (CZE) : BEISSER, Sina (GER) 570:576 2:2
DOGARU, Luminita Viorica (ROU) : SCHNEIDER, Simone (GER) 622:579 3:1

Moški:
HUBER, Lukas (AUT) : KAKUK, Levente (HUN) 637:647 2:2
OSTOJIC, Goran (SRB) : KISS, Tamas (HUN) 628:695 1:3

ŽENSKI FINALE

BEISSER, Sina (GER) : DOGARU, Luminita Viorica (ROU) 2:2  626:607

MOŠKI FINALE

KAKUK, Levente (HUN) : KISS, Tamas (HUN) 3:1 725:656

Podrobni rezultati: Moški, Ženske

KOMBINACIJA

Ženske

1. FIDEL, Barbara SLO 651 217 868 (Svetovni rekord)
2. MEHESZ, Anita HUN 625 234 859
3. VAIDAHAZAN, Ioana Veronica ROU 639 216 855

Moški

1. KISS, Tamas HUN 734 221 955 (Svetovni rekord)
2. KOVACIC, Igor SRB 698 250 948
3. ZAVARKO, Vilmos SRB 691 247 938

Podrobni rezultati: Moški, Ženske

POKAL NARODOV

1. Madžarska
2. Slovenija
3. Nemčija

Povezava

SVETOVNI REKORD Tamas Kiss 734, konec slovenskih nastopov

22 maj, 2014
SVETOVNI REKORD Tamas Kiss 734, konec slovenskih nastopov

V osmino finala se je uvrstilo kar pet od osmih slovenskih tekmovalcev. V petkovi osmini finala bodo nastopili:

Sajko – Vaidahazan (ROM)  563:639  1:3

Fidel – Dogaru (ROM) 609:518  1:3

Lepej – Kakuk (HUN) 638:639 2:2

Sajko – Rathmyer (AUT) 650:607 3:1

Blaž – Stoklas (MKD) 648:639  2:2

ČETRTFINALE :

Sajko : Kakuk (HUN) 617:669  1:3

Blaž : Ostojič (SRB)  639:658  2:2

Razpored osmine in četrtfinala: Povezava
Tabela izločilnih dvobojev: Moški, Ženske

Ogled TV PRENOSA V ŽIVO

2. KROG POSAMEZNO – 8 slovenskih predstavnikov

21 maj, 2014
2. KROG POSAMEZNO – 8 slovenskih predstavnikov

Na Svetovnem prvenstvu so ostala še tekmovanja posamezno in kombinaciji. V tekmovanja na izpadanje se je uvrstilo po 32 tekmovalcev v moški in ženski konkurenci. Slovenija ima v tekmovanju še osem posameznikov in posameznic. Današnji slovenski nastopi:

Sandi Sajko : Cech (SVK)  635:629  2:2

Lepej : Brunot (FRA)  681:626  4:0

Savić R. : Vaidahazan (ROM)  593:621  2:2

Sajko E. : Wiedermannova (CZE) 638:619 2:2

Fidel : Buckova (CZE) 651:580  3:1

Blaž : Muše (CRO)  671:591 4:0

Savić N. : Valigurova (SVK) 609:641  1:3

ob 17.10 Kozmus : Liovič (CRO)  628:617 1:3

 

Celoten četrtkov razpored: POVEZAVA

Uradni rezultati ženske  POVEZAVA

Uradni rezultati moški  POVEZAVA

Ogled TV PRENOSA V ŽIVO

Alenka in Klemen do medalje

20 maj, 2014
Alenka in Klemen do medalje

V sredo sta na sporedu diciplini SPRINT in TANDEM MIX. Obe igri se bosta v sredo  zaključili in po programu se bo zvečer podelilo 3 komplete medalj.

URADNI REZULTATI DANAŠNJEGA DNE   POVEZAVA

V diciplini SPRINT bodo nastopali :

Rada Savić: Jasmina Anđelković (SRB) 93:100; 89:111 0:2

Barbara Fidel : Danile Kicker (GER) 101:99; 116:110  2:0

Nada Savić : Maja Kovačević (BIH) 102:83; 116:92  2:0

Matej Lepej : Schondermaier (GER) 107:116; 102:107  0:2

Sandi Sajko : Michal Szulc (POL)  103:115; 113:109 1:1 (13:20)

Aleš Blaž : Wolfgan Blaas (ITA) 108:92; 113:109  2:0

SPRINT   2   KOLO

Fidel  :  Maričič (CRO) 107:100; 96:103  1:1 (16:21)

Savić Nada : Vaidahazan (ROU)  112:93; 104:77  2:0

Blaž : Schondelmaier(GER)  105:117; 101:108  0:2

SPRINT   3  KOLO

Savić Nada : Schweizer (AUT)  100:101; 116:78  1:1  (19:21)

TANDEM MIX 2 kolo

Eva Sajko+Sandi Sajko : Maričič+Muše (CRO) 188:149; 169:151 2:0

Alenka Jakša+Klemen Mahkovic : Bacan+Mušanič (CRO) 162:140; 147:164  1:1 (28:23)

Brigita Strelec+Grega Bajželj : Anđelković+Baranj (SRB) 140:149; 175:154 1:1 (15:17)

ČETRTFINALE :

Sajko-Sajko : Jakša-Mahkovic 138:133; 141:158 1:1 (12:14)

POLFINALE :

Jakša-Mahkovic : Vaidahazan-Lupu (ROM) 149:171; 140:146  0:2

 

celoten razpored  POVEZAVA

Uradni rezultati moški  POVEZAVA

Uradni rezultati ženske  POVEZAVA

Uvodni nastopi TANDEM MIX

20 maj, 2014
Uvodni nastopi TANDEM MIX

Današnje večernje tekmovanje je namenjeno 1 krogu discipline TANDEM MIX. Za Slovenijo bodo nastopili:

Alenka Jakša in Klemen Mahkovic  –  Marijana Liovič in Matko Bulka (CRO)  164:159; 144:138  2:0

Eva Sajko in Sandi Sajko  –  Aurelle Remy in Sylvain Brunot (FRA) 136:128; 144:124  2:0

ob 19.10  Brigita Strelec in Grega Bajželj  –  Malgozzata Leopold in Leszek Torka (POL)  142:136; 151:139 2:0

Pričetek članskega Svetovnega prvenstva – POSAMEZNO 1. krog

19 maj, 2014
Pričetek članskega Svetovnega prvenstva – POSAMEZNO 1. krog

Po včerajšnji otvoritvi je danes in jutri na sporedu 1. krog v posamični konkurenci za člane in članice. Za Slovenijo bodo nastopili:

Ponedeljek 19.5.
Anja Kozmus – 634
Klemen Mahkovic – 616
Barbara Fidel – 612
Rada Savič – 604
Aleš Blaž – 660

Torek 20.5.
Jure Starman – 631
Eva Sajko – 586
Sandi Sajko – 649
Nada Savič – 621
Brigita Strelec – 573
Matej Lepej – 659

V 2 krog so se uvrstile Kozmus, Fidel, Sajko ter Rada in Nada Savić pri ženskah, kjer je zadnji rezultat ki je še vodil v 2 krog 581 kegljev. Pri moških pa so se uvrstili : Sajko, Blaž in Lepej. Juretu Starmanu pa sta zmanjkala za napredovanje 2 keglja.

SLOVENSKI NASTOPI  2 KROGA :

Kozmus : Liovič (CRO)

Savić N. : Valigurova (SVK)

Fidel : Buckova (CZE)

Savić R.: Vaidahazan (ROM)

Sajko : Wiedermanova (CZE)

Blaž : Muše (CRO)

Lepej : Brunot (FRA)

Sajko : Cech (SVK)

URADNI REZULTATI – ŽENSKE  POVEZAVA
URADNI REZULTATI – MOŠKI  POVEZAVA

 

Ogled TV PRENOSA V ŽIVO

Franci Velišček – SVETOVNI PRVAK, SARA tretja v kombinaciji

18 maj, 2014
Franci Velišček – SVETOVNI PRVAK, SARA tretja v kombinaciji

 

URADNI REZULTATI :

POVEZAVA  –  POSAMEZNO IN KOMBINACIJA

POVEZAVA – KOMBINACIJA

SPRINTI in TANDEM MIX

16 maj, 2014
SPRINTI in TANDEM MIX

Sobotna tekmovanja so namenjena diciplinam SPRINT in TANDEM MIX. Slovenske barve bodo zastopali :

TANDEM MIX : Lucija Zalar in Andraž Simčič

Lucija in Andraž sta v prvemkrogu premagala Poljaka Skrypczak in Szulc za 2:0, v drugem krogu pa sta izgubila proti predstavnikoma Makedonije po dodatnih metih (13:14), ter tako končala tekmovanje z uvrstitvijo od 5 – 8 mesta.

SPRINT ŽENSKE: Anja Dobravec, Anja Ulaga in Urša Mejač
SPRINT MOŠKI: Timi Jurančič in Peter Jantol

Rezultati Tandem MIX : POVEZAVA

Rezultati SPRINT ženske : POVEZAVA

Rezultati SPRINT  moški : POVEZAVA

Tandem dvojice moški in ženske – medalja za Andraža in Nejca

16 maj, 2014
Tandem dvojice moški in ženske – medalja za Andraža in Nejca

Današnji dan tekmovanj je namenjen disciplini TANDEM DVOJICE v ženski in moški konkurenci.

Rezultati ženske : POVEZAVA

Rezultati moški : POVEZAVA

Črep – Blagovič : Simon C-Simon M (FRA) 155:141; 150:152; 1:1 (12:14)

Gorjanc – Zalar : Hofer V – Hofre S (ITA) 135:131; 148:156; 1:1 (10:10; 13:12)

Ivančič – Ulaga : Postrozny – Poznanska (POL) 148:133; 151:134  2:0

Velišček – Čerin :  Marinovič – Totič (CRO)  133:147;  123:171  0:2

Simčič – Jurca  : Tudorie – Sabau (ROM) 140:136; 159:153  2:0

2.kolo

Gorjanc – Zalar : Nussbaumer – Runggatscher (ITA) 152:151; 137:137(2:6) 1:1 (9:10)

Ivančič – Ulaga : Gribelin – Remy (FRA) 134:128; 159:137  2:0

Simčič – Jurca : Kuna – Nemcek (SVK)  155:147; 153:150  2:0

3.kolo

Ivančič – Ulaga : Beisser – Barth (GER)  143:137; 136:162 1:1 (12:15)

Simčič – Jurca : Krug – Sellmann (POL) 158:144; 135:138 1:1 (16:14)

POLFINALE

Simčič – Jurca :  Marinovič – Totič (CRO)  130:140; 119:163  0:2

Moški EKIPNO – SP U23

14 maj, 2014
Moški EKIPNO – SP U23

Drugi tekmovalni dan je na sporedu moška ekipna tekma.

Na današnji skupščini NBC federacije je bil opravljen tudi žreb skupin, za naslednje ekipno Svetovno prvenstvo.

VSE SKUPINE: POVEZAVA

Danes dopoldan je nerodno padel pred kegljiščem Damir Kneževič, ter se poškodoval, tako da je njegov nastop ob 14.30 uri pod velikim vprašajem. Najverjetneje bo moral nastopiti Timi Jurančič, tako da smo ostali brez rezervnega igralca.

Današnja startna lista

Startfolge_15-05-14_Team_m

Rezultati : POVEZAVA

Denis Narat  139+137 = 276  (menjava)

Peter Jantol  157+130 = 287

Andraž Simčič  158+146+153+140 = 597

Damir kljub poškodbi nastopa

Damir Kneževič  140+141+33 (67 lučajev) menjava

Timi Jurančič 104+134  =  552

Nejc Jurca  141+166+162+149 =  618

Franci Velišček  150+165+161+143 = 619

Blaž Čerin 157+141+161+130 = 589